TÜB Erasmus+ 5. Bölgesel Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

.

   Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin üyesi olduğu Trakya Üniversiteler Birliği’nin Erasmus+ 5. Bölgesel Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı, 31 Temmuz 2023 ve 1 Ağustos 2023 tarihinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirldi.

   

  Rektörlük salonunda gerçekleştirilen toplantıya Trakya Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Rıfat Gürgendereli, Namık Kemal Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi Hasan Selçuk Eti, İbrahim Selçuk Büyükyılmaz, Nadire Beyza Erbil Çetinkaya, Kırklareli Üniversitesinden Öğr. Gör. Rüveyda Öztürk, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinden Öğr. Gör. Ömer İnan ve üniversitelerin Erasmus yetkilileri katıldı. Toplantı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu ve TÜB sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Aras’ın açılış konuşmaları, temenni ve teşekkürleriyle başladı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi adına Erasmus Kurum Koor. Öğr. Gör. Ali Emrah Tokatlıoğlu’nun yaptığı sunumlarla devam eden toplantıda, Bireylerin Öğrenme Hareketliliği (KA1), Yükseköğretim Öğrenci ve Personelinin Öğrenme Hareketliliği, TÜB üyeleri arasındaki iş birliği ve yeni Erasmus dönemiyle ilgili değerlendirmeler yapıldı.

 

  Toplantı sonunda katılımcılara Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi ve üniversite turuyla başlayan toplantı Troya Müzesi gezisiyle son buldu.